Jako firma specjalizująca się w hydraulice siłowej oferujemy profesjonalne zaciskanie węży hydraulicznych. Wieloletnie doświadczenie w branży, pozwoliło nam wypracować najwyższe standardy świadczonych przez nas usług, co w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą pracowników, realizujących z pasją swoje zadania, zapewni Państwu sprawne, a co najważniejsze prawidłowe zakucie przewodu hydraulicznego. Co więcej, na przeprowadzone przez nas zakucia wężów udzielamy gwarancji prawidłowego wykonania.

Pragniemy podkreślić, że dzięki współpracy wyłącznie ze sprawdzonymi i najlepszymi w branży hydrauliki siłowej dostawcami, stosowane przez nas do zaciskania przewodów hydraulicznych komponenty są produktami najwyższej jakości.

Wykorzystywaną przez nas bezpośrednio w procesie zaciskania węży hydraulicznych maszyną jest profesjonalna, odpowiednio skalibrowana zakuwarka, która umożliwia zakucie przewodów hydraulicznych w dużym zakresie średnic.

Jak zaciskamy przewody hydrauliczne?

Zaciskanie węża rozpoczynamy od identyfikacji przewodu w celu ustalenia jego typu, a także ciśnienia nominalnego. Dane te najczęściej da się odczytać z oznaczeń nadrukowanych na jego powierzchni. Niemniej jednak, w przypadku węży zniszczonych, w których napisy są nieczytelne bądź wytarte, nasi pracownicy, bazując na własnej wiedzy i doświadczeniu bez problemu ustalą wymienione wcześniej informacje.

W kolejnym kroku, na podstawie potrzeb klienta i zastosowania węża dobieramy właściwe końcówki do zaciśnięcia na przewodzie. Okucia te umożliwiają szczelne podłączenie węża do instalacji, a najważniejszymi ich parametrami są między innymi: sposób uszczelnienia, rodzaj i rozmiar gwintu. Do końcówek dopasowujemy odpowiednie tuleje zaciskowe. Zwracamy uwagę na to, aby były one wykonane z tego samego materiału, co wybrane wcześniej końcówki.

Następnie wąż jest rozcinany przy pomocy specjalnej przecinarki. W końce przewodu wkładane są okucia, a na nie z kolei nasuwane zostają tulejki. W ten sposób spreparowany przewód hydrauliczny jest gotowy do zaciśnięcia.

Zaciśnięcie przewodu hydraulicznego sprowadza się do mechanicznego ścisku tulei zaciskowych, pod wpływem którego, uzyskiwane jest trwałe połączenie, uniemożliwiające wysunięcie się końcówki z węża. Sam proces podzielony jest na dwa etapy, w pierwszym wykonywane jest zakucie wstępne przy użyciu mniejszej siły, które ma na celu jedynie początkowe spasowanie ze sobą elementów i eliminację luzów między nimi. Drugi etap z kolei to ostateczne ich zaciśnięcie, po którym proces zakuwania jest zakończony a wąż hydrauliczny gotowy do pracy w instalacji.