Odpowiedni serwis wibroprasy pozwala na korzystanie z pełnego potencjału maszyny. Urządzenie to jest wykorzystywane podczas produkcji bloczków betonowych. Uzyskiwane produkty są odporne na wymagające czynniki zewnętrzne, a także posiadają walory estetyczne. Wibroprasa działa za pomocą napędu hydraulicznego. W przypadku, gdy chcemy wykorzystywać pełne możliwości maszyny, należy zapewnić odpowiedni serwis poszczególnych jej komponentów. Możesz to zrobić korzystając z oferty firmy Hydroserwis.

Jakie elementy wpływają na prawidłowe działanie urządzenia?

Hydraulika siłowa odpowiada za właściwe wykorzystanie energii ciśnienia, które panuje w układzie sterującym. Głównym elementem jest pompa, która wytwarza i przekazuje ciecz poprzez zawory sterujące. Prawidłowe działanie tego systemu zapewnia bezproblemowe korzystanie z urządzenia.

Działanie maszyny opiera się również na ruchach roboczych formy oraz stempla. Właściwa praca jest możliwa dzięki prawidłowemu funkcjonowaniu siłowników nurnikowych. To specjalny rodzaj cylindra jednostronnego, który rozwija siłę pchającą. Występuje tylko w odmianie beztłokowej. Element ten jest znany ze swojej wytrzymałości. Konserwacja obejmuje najczęściej regenerację lub wymianę poszczególnych podzespołów.

Wibroprasa do produkcji kostki brukowej posiada napęd jazdy i skrętu, który funkcjonuje za pomocą przekładni łańcuchowych wprawianych w ruch silnikiem hydraulicznym. Serwis urządzenia może obejmować naprawę lub zastąpienie poszczególnych części zamiennikami.

Kolejnym elementem, który zapewnia prawidłowe działanie maszyny jest zasilanie hydrauliczne. Serwis wibroprasy może być wykonywany poprzez eliminację usterek zespołów pompowych lub dobranie właściwych komponentów zastępczych.

Konserwacja zapewniana przez fachowców

Firma Hydroserwis posiada długoletnie doświadczenie. Od roku 1997, czyli momentu rozpoczęcia działalności, personel zdobywa niezbędną wiedzę, która pozwala na wykonywanie specjalistycznych napraw hydraulicznych. Kompleksowy serwis wibroprasy obejmuje rozwiązywanie problemów z zakresu:

  • sterowania oraz napędu,
  • regeneracji przewodów wspomagania,
  • naprawy siłowników i podnośników,
  • remontu i modernizacji maszyn hydraulicznych,
  • serwisu układów typu m.in.: HES, Omag, Techmatic i Supermatic.

Oferta konserwacji maszyn obejmuje także doradztwo techniczne oraz konstruowanie nowych układów hydraulicznych i pneumatycznych. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji to zapraszamy do kontaktu.